wtorek, 30 września 2014

EURO 4 in 1

Euro 4 in 1


Myślę że na razie dość tych rozważań teoretyczno - technicznych i czas wziąć się do konkretnej pracy :-).
Na początek wybrałem jeden z podstawowych wzorów chain maille - czyli ten od którego prawdopodobnie wszystko się zaczęło - czyli:
EUROPEJSKI 4 w 1
A więc do dzieła :-)Wykonanie bransoletki EURO 4 in 1 nie jest wyjątkowo trudne - chociaż wymaga trochę zdolności manualnych i przede wszystkim wiele cierpliwości. Na pewno przed rozpoczęciem tworzenia biżuterii trzeba poćwiczyć otwieranie i zamykanie kółeczek. Opanowanie tej sztuki w znacznym stopniu ułatwi dalsze prace.Do wykonania bransoletki potrzebne będą kółka zamknięte i otwarte – w ilości zależnej od użytych ogniwek. Jeśli korzystasz z naszego zestawu, tzn. kółka wykonane z drutu o średnicy 1,0 mm i średnicy rdzenia 4,0 mm, to średnio wychodzi ok. 10 kółek na 1 cm bieżący bransoletki. Należy przygotować obliczoną szacunkowo ilość kółeczek w proporcji 60% ogólnej liczby jako zamknięte i 40% jako otwarte. Wcześniejsze przygotowanie kółeczek ułatwi i usprawni pracę. Do otwierania i zamykania kółeczek należy używać dwóch par szczypiec.
KROK 1: 

Zakładamy 4 kółeczka zamknięte na kółeczko otwarte – na rysunku oznaczone kolorem czerwonym – następnie zamykamy go. Ustawiamy pierścienie tak, jak pokazano na zdjęciu.
Otrzymaliśmy podstawowy element wzoru Europejski 4 w 1.
KROK 2: Przekładamy kółko otwarte (oznaczone kolorem czerwonym) przez dwa kółka zamknięte z poprzedniego elementu – oznaczone cyframi 1 i1 2 – wchodząc w kółko nr 1 od dołu i przechodząc przez kółko 2 od góry.
Po przełożeniu kółka otwartego przez kółka 1 i 2 zakładamy na te kółko jeszcze dwa kółka zamknięte – 3 i 4 – należy się upewnić że zamknięte właśnie kółko jest umieszczone w tym samym kierunku co kółko środkowe poprzedniego elementu
KROK 3: Układamy kółka 3 i 4 podobnie jak w poprzednim elemencie – jak widać na zdjęciu kółko „czerwone” przechodzi przez 4 sąsiadujące kółeczka – a wiec wszystko się zgadza – wzór 4 w 1 został 
zachowany.
KROK 4: Powtarzamy krok 2 i 3 aż do uzyskania właściwej długości bransoletki.
KROK 5: Mamy już odpowiednią długość naszej bransoletki – teraz rozbudujemy jej szerokość
Przekładamy otwarte kółko (oznaczone kolorem czerwonym) przez kółka 1 i 2 z sąsiedniego elementu – przechodząc przez oba kółka od góry – musimy jeszcze uzupełnić wzór do 4 w 1 – a więc na otwarte kółko zakładamy dwa zamknięte (3 i 4) i całość zamykamy.
KROK 6: Układamy kółka 3 i 4 podobnie jak w poprzednim elemencie – jak widać na zdjęciu kółko „czerwone” przechodzi przez 4 sąsiadujące kółeczka – a wiec wszystko się zgadza – wzór 4 w 1 został zachowany.
KROK 7: Kontynuujemy dalszą rozbudowę. Przekładamy otwarte kółko (tradycyjnie zaznaczone na czerwono) przez kółka z poprzedniego elementu - przechodząc zgodnie ze wskazówkami zegara – a więc wchodzimy od dołu przez kółko najbardziej zewnętrzne a następnie od góry przez kółka środkowe – podobnie jak w kroku poprzednim.
Pozostaje jeszcze założenie na otwarty kółko kółeczka zamkniętego 3 i zamknięcia całości.
Kółko środkowe elementu („czerwone”) przechodzi przez 4 kółka sąsiednie a więc wzór jest zachowany.
KROK 8: Powtarzamy krok 7 aż do dopełnienia wzoru naszej bransoletki 
Teraz tylko zostało zamontować zapięcie i bransoletka gotowa.
Zapięcie zamontowane - możemy uznać że wzór Europejski 4 w 1 opanowaliśmy. Teraz trochę ćwiczeń dla wprawy i utrwalenia i można brać się za kolejny wzór. 
Ale o tym już innym razem.
Wszystkie materiały potrzebne do wykonania bransoletki można zakupić w naszym sklepie internetowym - Jolinka.pl 
Zestaw zawiera potrzebne kółeczka, zapięcie oraz dokładną, drukowaną instrukcję krok po kroku.

5 komentarzy:

 1. Świetne prace Pan tworzy, biżuteria oryginalna, nietuzinkowa, gratuluję pomysłów i wykonania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za słowa uznania
  zapraszam do odwiedzin na blogu jak również na FB (https://www.facebook.com/chainmaillpl)

  OdpowiedzUsuń
 3. super pomysl na bizuterie,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń